Damian Knyba rusza na podbój Ameryki

Sporty walki
Damian Knyba rusza na podbój Ameryki
fot. Materiały prasowe

Na podbój Ameryki. Po kolejnym nokaucie obiecujący pięściarz wagi ciężkiej Damian Knyba, wystąpi w Nowym Jorku. 21 maja w Queens galę boksu zorganizuje Łukasz Kownacki i grupa RBK Promotions.

"Jeśli uda mi się tam, to uda mi się wszędzie" - śpiewał wielki fan boksu Frank Sinatra w piosence "New York, New York". Ameryka to absolutny lider światowego pięściarstwa i wiadomo, że prędzej czy później, każdy pięściarz musi tam trafić.

 

- O gali w USA marzę od dawna - tłumaczy Łukasz Kownacki z Kownacki Promotions. - Projekt RBK Promotions rozpoczęliśmy w Polsce, ale w zasadzie, od samego początku mieliśmy pomysł na organizację gal w Stanach Zjednoczonych. Polacy kochają boks, myślę nawet, że Ci, którzy mieszkają w USA jeszcze bardziej niż Ci na co dzień będący w Polsce. To tutaj pisały się historie Andrzeja Gołoty czy Tomasza Adamka. Myślę, że Polonia w USA czeka na kolejnych polskich bohaterów.


Takim bohaterem ma być Knyba, którego oglądaliśmy na antenach Polsatu w dwóch ostatnich pojedynkach, w których nokautował przeciwników w pierwszej rundzie. Młody, doskonałe warunki fizyczne. Sparingi z Mariuszem Wachem, mistrzem świata w wadze junior ciężkiej Lawrencem Okoliem, pretendentem do pasa Michałem Cieślakiem czy teraz ze Zgangiem Zhileiem. Mało pięściarzy, na tym etapie kariery (bilans Knyby to 6-0), ma takie możliwości rozwoju.


- Powoli budujemy karierę Damiana Knyby, chcemy żeby poznali go kibice bokserscy na całym świecie, chociaż przed Damianem jeszcze z pewnością długa droga. Pojawiło się o nim trochę artykułów, a to oznacza, że został dostrzeżony. Bardzo nas to cieszy - podkreśla Kownacki.


Gala 21 maja w Nowym Jorku to przedsięwzięcie w porozumieniu polskiej grupy z Meksykanami. Organizatorzy znają się dobrze dlatego na gali wstąpią też pięściarze z Meksyku. Z Polaków, oprócz Damiana Knyby, do ringu wejdzie też Łukasz Niemczyk. W sumie ma się odbyć 8 zawodowych walk.


- Gala odbędzie się w klubie Amazura Concert Hall w Queens, w Nowym Jorku. - opowiada Łukasz Kownacki. - Mamy nadzieję, że ponad 1000 kibiców obejrzy nasze wydarzenie na żywo, spod ringu. Cały Nowy Jork kocha boks, więc mam nadzieję, że zgromadzimy na miejscu kibiców nie tylko z dzielnicy Queens - dodaje.


Karta nowojorskiej gali z udziałem Polaków, jest już przygotowana, ale organizatorzy czekają na ostateczne podpisy i potwierdzenia. Rywal Knyby zostanie ogłoszony niebawem i ma to być pięściarz ze Stanów Zjednoczonych. Na galę zaproszono też gości specjalnych, którzy mają przyciągnąć dodatkowych kibiców. Transmisję wydarzenia grupy promotorskie planują przeprowadzić m. in. w internecie.

Artur Łukaszewski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie