Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa w półfinale

Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa w półfinale Fortuna Pucharu Polski.

Raków Częstochowa wygrał z Legią Warszawa 1:0 w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Wdowiak. W finale podopieczni Marka Papszuna zagra z Lechem Poznań.

• Raków Częstochowa awansował do finału Fortuna Pucharu Polski.
  • W półfinale częstochowianie pokonali Legię Warszawa 1:0.
  • Finał Fortuna Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym.
  • Skrót meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa.

- Myślę, że Puchar Polski, niezależnie czy umożliwia grę w Europie, to Puchar Polski. On motywuje sam w sobie. (...) Raków jest jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa. Graliśmy w Częstochowie niedawno i widać było jak trudno jest tam coś ugrać, ale pokazaliśmy, że długimi fragmentami potrafimy z nimi walczyć. I na taką walkę nastawiamy się w środę - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego szkoleniowiec Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Gospodarze szybko otworzyli wynik. W 5. minucie po dośrodkowaniu Iviego Lopeza piłkę głową uderzył Mateusz Wdowiak, pokonując Richarda Strebingera. Chociaż gospodarze mieli kolejne okazje, to w pierwszej połowie więcej goli nie padło.

Po zmianie stron częstochowianie dalej atakowali. W 63. minucie Lopez pokonał bramkarza, jednak sędzia nie uznał gola ze względu na spalonego. Goście mieli jedną groźną sytuację, jednak nie zdołali jej zamienić na bramkę. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla podopiecznych Papszuna.

Finał Fortuna Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym. Częstochowianie bronią trofeum.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: Wdowiak 5

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Zoran Arsenić - Deian Sorescu, Ben Lederman, Giannis Papanikolaou, Mateusz Wdowiak, Ivi Lopez (90. Marcin Cebula), Fabio Sturgeon (79. Milan Rundić) - Sebastian Musiolik (46. Vladislavs Gutkovskis)

Legia Warszawa: Richard Strebinger - Mattias Johansson, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović (79, 21. Rafael Lopes) - Kacper Skibicki (64. Szymon Włodarczyk), Bartosz Slisz, Josue, Maciej Rosołek - Tomas Pekhart (64. Benjamin Verbić)