Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Siatkówka
Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec
fot. Cyfrasport
Michał Winiarski

W środę trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski przejął siatkarską reprezentację Niemiec. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez Niemiecki Związek Piłki Siatkowej.

Cały pomysł rozpoczął się od odejścia legendarnego Bernardo Rezende z reprezentacji Francji. Lukę po nim załatano Andreą Gianim, który tym samym porzucił kadrę naszych zachodnich sąsiadów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vital Heynen ma nową pracę! Poprowadzi turecki klub

 

"Nowym trenerem, po odejściu Gianiego do Francji, został Polak Michał Winiarski. To 38-letni trener Trefla Gdańsk. Były przyjmujący, mistrz świata z 2014 roku, mistrz Włoch z Trentino w 2018 roku" - mogliśmy w środowy poranek przeczytać na portalu Volleyball.it. Oficjalne potwierdzenie nadeszło również z samych Niemiec. 38-latek podpisał trzyletni kontrakt z tamtejszą reprezentacją.

 

 

- Jestem bardzo zadowolony z możliwości pracy z reprezentacją Niemiec. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie i chciałbym podziękować Christianowi Duennesowi i DVV za ich zaufanie. Niemcy mają świetny zespół, który ma silną międzynarodową obecność. Moim celem będzie dawanie z siebie wszystkiego każdego dnia. Tego samego oczekuję od zawodników, bo wierzę, że codzienna praca na treningach zrobi największą różnicę, aby odnieść sukces - powiedział Winiarski, cytowany na stronie niemieckiej federacji.

 

 

Miejsce Winiarskiego na stanowisku trenera Trefla Gdańsk zajmie Andrea Anastasi. Dla Włocha będzie to powrót do Gdańska po trzyletniej przerwie. Od rozgrywek 2022/2023 były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski ponownie będzie pracował w ekipie Gdańskich Lwów.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie