Vakifbank przegrał, ale awansował do finału Ligi Mistrzyń

Vakifbank Stambuł awansował do finału Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Vakifbanku Stambuł przegrały 0:3 w rewanżowym starciu półfinału Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł. Zeszłoroczne finalistki awansowały jednak do półfinału po zwycięstwie w "złotym secie" 15:11. Ich rywalem będzie Imoco Volley Conegliano.

Siatkarki Vakifbanku mogły być zaskoczone dobrą formą swoich rywalek. Fenerbahce gładko przegrało pierwszy półfinał 1:3 i mogło się wydawać, że jedną nogą w ostatniej fazie rozgrywek są już zeszłoroczne finalistki.

Tak się jednak nie stało, bowiem Fenerbahce wygrało pierwszego seta do 14, a w drugim triumfowało do 20. Dopiero trzeci set był bardziej zacięty, ale siatkarki Vakifbanku nie zdołały przedłużyć meczu i przegrały 26:28. To oznaczało, że czeka nas "złoty set".

W decydującym secie rozgrywanym do 15 lepsze były już zawodniczki Vakifbanku. Zeszłoroczne finalistki wygrały 15:11 i to one zmierzą się z Imoco Volley Conegliano w finale Ligi Mistrzyń.

Fenerbahce Opet Stambuł - Vakifbank Stambuł 3:0 (25:14, 25:20, 28:26)

Złoty set: 11:15 i awans Vakifbanku