Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia górą w Tychach

Hubert Adamczyk zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe GKS Tychy 2:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyprzedzili Koronę Kielce i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Już w czwartej minucie Hubert Adamczyk miał szansę wyprowadzić Arkę na prowadzenie. Konrad Jałocha sfaulował w swoim polu karnym Karola Czubaka. Sędzia podyktował rzut karny. Adamczyk podszedł do wykonania stałego fragmentu gry. Jałocha bez problemu obronił strzał przeciwnika.

Adamczyk jednak zdołał wpisać się na listę strzelców w tym spotkaniu. Podanie Mateusza Stępnia przeleciało nad głowami obrońców ekipy gospodarzy i dotarło do 24-latka. Pomocnik z podziwu godną techniką przelobował golkipera tyszan i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie Arka strzeliła drugiego gola. Po kilku dobrych podaniach w pole karne gospodarzy z piłką wpadł Michał Bednarski. Następnie 22-latek dograł futbolówkę do Christiana Alemana. Ekwadorczyk bez problemu wykorzystał szansę i zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przebić się przez defensywę przeciwników. Dzięki temu triumfowi Arka awansowała na trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Hubert Adamczyk 19, Christian Aleman 65