NHL: John Carlson i Elias Pettersson bohaterami swoich drużyn

Hokeiści Capitals pokonali Tampa Bay Lightning 4:3, a Canucks wygrali z Vegas Golden Knights 5:1.

John Carlson z Washington Capitals i Elias Pettersson z Vancouver Canucks byli bohaterami swoich drużyn w kolejnej serii meczów ligi NHL. Obaj zaliczyli po dwa gole i dwie asysty. Hokeiści Capitals pokonali Tampa Bay Lightning 4:3, a Canucks wygrali z Vegas Golden Knights 5:1.

Carlson trafił do siatki rywali w ósmej i 37. minucie, miał udział też przy dwóch pozostałych trafieniach.

Jedno z nich zaliczył Aleksander Owieczkin, dla którego to 43. gol w sezonie, a łącznie 773. w NHL. Rosjanin miał także asystę i jego łączny bilans punktowy w lidze wynosi dokładnie 1400.

Dla Capitals zwycięstwo nad Lightning jest ważne w kontekście walki o play off. Drużyna z Waszyngtonu ma obecnie 86 pkt i zajmuje czwarte miejsce w Metropolitan Division.

W spotkaniu Vegas Golden Knights - Vancouver Canucks emocji nie było. Goście gładko zwyciężyli 5:1, w czym największa zasługa Petterssona.

Szwed trafił do siatki rywali pod koniec drugiej i na początku trzeciej tercji, miał też udział przy dwóch innych golach. To jego czwarty czteropunktowy mecz w NHL.

Zespół z Vancouver zajmuje piątą pozycję w Pacific Division (76 pkt) i zachował szansę, choć bardzo niewielką, awansu do play off.