Szalony pomysł FIFA! Chodzi o baraż Szkocja - Ukraina

Piłka nożna
Szalony pomysł FIFA! Chodzi o baraż Szkocja - Ukraina
fot. PAP
FIFA rozważa szalony pomysł ws. barażu Szkocja - Ukraina.

Kilka dni temu odbyła się ceremonia losowania grup tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Wciąż nie znamy kilku reprezentacji, które wystąpią na piłkarskim mundialu, ale najpierw muszą przebrnąć przez baraże. Mowa m.in. o rywalizacji Szkocji z Ukrainą.

Ani Szkocja, ani Ukraina nie są pewne udziału w barażach, ponieważ zwycięzca tego meczu zmierzy się w finałowej batalii o mundial przeciwko Walii. Do rozegrania zostały zatem dwa spotkania, a czasu coraz mniej. Wolnych terminów brakuje, więc FIFA stara się wymyślić plan, aby jak najszybciej wyłonić triumfatora europejskich baraży.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022. Baza reprezentacji Polski już wybrana, umowa do końca kwietnia

 

Przypomnijmy, że pierwotnie konfrontacja Szkocji z Ukrainą miała odbyć się 24 marca, ale z wiadomych względów do tego starcia nie doszło. Nie ustalono terminu zastępczego.

 

Według doniesień "The Scottish Sun", FIFA planuje szalony pomysł, wedle którego walka o finał baraży pomiędzy Szkocją a Ukrainą miałaby odbyć się w ramach rozgrywek... Ligi Narodów. Tak się akurat składa, że obie reprezentacje znalazły się w tej samej grupie wespół z Armenią i Irlandią. Według terminarza zagrają ze sobą 7 czerwca w Szkocji. I dlatego Światowa Federacja Piłkarska miała dojść do wniosku, że w obliczu braku wolnych terminów, można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

 

 

Oczywiście zgodę na to musi wyrazić UEFA i nade wszystko - obie reprezentacje. Trwają dyskusje na ten temat z zainteresowanymi stronami. Jeżeli pomysł wejdzie w życie, wówczas jedna z reprezentacji nie tylko dopisze sobie punkty do tabeli Ligi Narodów, ale również wywalczy awans do finału baraży, gdzie czeka już reprezentacja Walii.

 

Ktoś z trójki Szkocja, Ukraina, Walia zagra na mundialu w Katarze z Anglią, Iranem i USA.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie