Włoski dreszczowiec ze złotym setem! ZAKSA poznała rywala w finale Ligi Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznali rywala, z którym zmierzą się w wielkim finale Ligi Mistrzów. Rywalizacja dwóch włoskich ekip Trentino Itas – Sir Sicoma Monini Perugia - po dwóch tie-breakach -zakończyła się "złotym setem". Ekipa z Trydentu wygrała ten dreszczowiec 17:15 i w wielkim finale dojdzie do powtórki sprzed roku: ZAKSA zagra z Trentino!

Włoskie półfinały Ligi Mistrzów siatkarzy dostarczyły kibicom sporo emocji. W pierwszym spotkaniu siatkarze Sir Safety Perugia przegrali u siebie 2:3. Drugie spotkanie również zakończyło się wynikiem 2:3 – tym razem górą była ekipa z Perugii, a w tie-breaku gospodarze przegrali 13:15.

Drugiego finalistę Ligi Mistrzów siatkarzy miał więc wyłonić "złoty set". Efektownie rozpoczęli go gospodarze, którzy szybko uzyskali wyraźną zaliczkę; po asie serwisowym Alessandro Michieletto prowadzili przy zmianie stron aż 8:2.

Punktową zagrywką odpowiedział Wilfredo Leon (8:4), ale Trentino długo utrzymywało przewagę. W końcówce Perugia zerwała się do walki, po ataku Leona zmniejszyła różnicę do dwóch oczek (12:10), później złapała punktowy kontakt (13:12). Srećko Lisinac wywalczył skutecznym atakiem piłkę meczową (14:12), goście doprowadzili jednak do rywalizacji na przewagi po asie Leona. Wojnę nerwów wygrali jednak siatkarze Trentino. W ostatniej akcji Kamil Rychlicki pomylił się w ataku (17:15).

Taki wynik oznacza, że trener Nikola Grbić nie zagra przeciwko swej byłej drużynie w finale. W decydującym meczu dojdzie natomiast do powtórki sprzed roku. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Itas Trentino. W poprzednim finale polska drużyna wygrała 3:1.

Trentino Volley – Sir Safety Perugia 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15); złoty set – 17:15.

Pierwszy mecz 3:2; awans – Trentino.