EBL: Pewna wygrana Legii w Dąbrowie Górniczej

Legia Warszawa pewnie pokonała w Dąbrowie Górniczej MKS 99:86 i może być już pewna gry w play-off Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany, z niewielką przewagą gospodarzy, którzy mogli liczyć przede wszystkim na Mike’a Lewisa. Po późniejszej trójce Marcina Piechowicza i rzutach wolnych Jakuba Motylewskiego uciekali na sześć punktów. Straty niemal w pojedynkę starał się zmniejszać Robert Johnson, a po rzutach wolnych Jure Skificia to Legia miała już przewagę! Po 10 minutach było 25:27. Łukasz Koszarek w drugiej kwarcie sprawiał, że jego drużyna uciekała na osiem punktów. W MKS niezwykle aktywny był Michał Sitnik - to jego akcje trzymały drużynę w grze. Dzięki rzutom z dystansu Johnsona i Skificia ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego ciągle była jednak zdecydowanie lepsza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:53.

W trzeciej kwarcie po akcjach DJ Fennera dąbrowianie zbliżali się na zaledwie trzy punkty. Później sprawy w swoje ręce ponownie brał Robert Johnson, który utrzymywał przewagę ekipy z Warszawy. Po następnej trójce Raymonda Cowelsa różnica wynosiła już 10 punktów. Muhammad-Ali Abdur-Rahkman również prezentował się coraz lepiej, a po 30 minutach i trójce Grzegorza Kulki było 65:78. Dzięki kolejnemu trafieniu tego samego zawodnika w czwartej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miała nawet 17 punktów przewagi. Od tego momentu całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Legia zwyciężyła 99:86.

Najlepszym zawodnikiem gości był Robert Johnson z 33 punktami i 8 asystami. DJ Fenner zdobył dla gospodarzy 22 punkty oraz 11 zbiórek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 86:99 (25:27, 20:26, 20:25, 21:21).

Punkty:

MKS Dąbrowa Górnicza: D.J. Fenner 22, Mike Lewis II 17, Adam Brenk 13, Michał Sitnik 11, Marcin Piechowicz 8, Josip Sobin 5, Filip Małgorzaciak 5, Jakub Motylewski 4, Wiktor Rajewicz 1, Caio Pacheco 0.

Legia Warszawa: Robert Johnson 33, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 15, Raymond Cowels III 13, Grzegorz Kulka 11, Łukasz Koszarek 10, Jure Skific 8, Grzegorz Kamiński 5, Adam Kemp 2, Dariusz Wyka 2, Jakub Sadowski 0, Szymon Kołakowski 0.