Fortuna 1 Liga: ŁKS pokonał Sandecję po golu 17-latka w ostatniej akcji meczu

ŁKS Łódź pokonał Sandecję Nowy Sącz

ŁKS wygrał w Łodzi z Sandecją Nowy Sącz 3:2. Zwycięstwo "Rycerzom Wiosny" zapewnił Mateusz Kowalczyk. 17-latek strzelił gola w ostatniej akcji spotkania.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 19. minucie. Błąd przy rozegraniu piłki popełnił Kornel Osyra. Po jego zagraniu futbolówka wylądowała pod nogami Pirulo. Zawodnik klubu z Łodzi stanął oko w oko z bramkarzem gości. Hiszpan bez problemu wykorzystał podarowaną mu szansę.

Po chwili Dawid Pietrzkiewicz znowu musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kelechukwu Ibe-Torti. 20-latek wykorzystał dobre podanie Mateusza Bąkowicza. Już po kilku minutach mogło być 3:0. Do bramki rywali trafił Ricardinho. Brazylijczyk znajdował się jednak na pozycji spalonej, przez co trafienie nie mogło zostać uznane.

Przed końcem pierwszej połowy Sandecja zdołała strzelić gola kontaktowego. Bartłomiej Kasprzak podał do Łukasza Zjawińskiego. Młody napastnik znalazł miejsce między defensorami ekipy z Łodzi i oddał mocny strzał. Marek Kozioł nie dał rady zatrzymać piłki.

Po przerwie goście doprowadzili do wyrównania. Michał Walski dośrodkował z rzutu rożnego. W szesnastce "Rycerzy Wiosny" zapanował chaos. W końcu piłka trafiła do Kamila Słabego. Obrońca świetnie złożył się do strzału i zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

W doliczonym czasie gry ŁKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Zwycięstwo łódzkiej drużynie dał Kowalczyk. 17-letni piłkarz wykorzystał błędy defensorów Sandecji. Celnym strzałem zapewnił gospodarzom trzy punkty.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (2:1)

Bramki: Pirulo 19, Kelechukwu Ibe-Torti 22, Mateusz Kowalczyk 90+5 - Łukasz Zjawińśki 36, Kamil Słaby 74

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Oskar Koprowski, Pirulo. Sandecja Nowy Sącz: Tomasz Boczek, Maissa Fall.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 3 958