GKS Katowice mistrzem Polski w hokeju na lodzie

Hokeiści na lodzie GKS Katowice, po zwycięstwie na wyjeździe w czwartym finałowym meczu z Re-Plast Unią Oświęcim 4:1 zdobyli mistrzostwo Polski. W serii finałowej wygrali 4-0.

Chociaż został wyłoniony mistrz Polski, to sezon 2021/2022 w ekstraligowe hokejowej jeszcze się nie skończył. Trwa walka o brązowy medal: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy, a stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) to 1-1. Trzeci, decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

Czwarty mecz finałowy: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-0 dla GKS Katowice, który został mistrzem Polski.

Bramki: 0:1 Carl Hudson (6), 0:2 Carl Hudson (13), 1:2 Aleksandr Strielcow (33), 1:3 Anthon Eriksson (47), 1:4 Matias Lehtonen (60).

Kary: Unia - 29 minut, w tym kara meczu za niesportowe zachowanie Aleksandr Strielcow, GKS - 2 minuty. Widzów: 3 000.