NHL: Zwycięska seria Avalanche

Mający najlepszy bilans w lidze NHL hokeiści Colorado Avalanche wygrali piąty mecz z rzędu. W piątek pokonali na wyjeździe po dogrywce Winnipeg Jets 5:4, odnosząc 51. zwycięstwo w sezonie.

Decydująca bramkę zdobył Cale Makar, a wcześniej na listę strzelców w zespole gości wpisali się Andre Burakovsky, Nathan McKinnon, Nicolas Aube-Kubel i Erik Johnson. Zespół Avalanche dużo zawdzięcza także bramkarzowi Pavlowi Francouzowi, który miał 39 udanych interwencji.

Oprócz drużyny z Kolorado miejsce w play off mają zagwarantowane już także Florida Panthers i Carolina Hurricanes.

"Pantery" są ostatnio jeszcze skuteczniejsze od Avalanche. Tym razem pokonały u siebie Buffalo Sabres 4:3, co było ich szóstą wygraną z rzędu. Zwycięską bramkę na 38 sekund przed końcem trzeciej tercji zdobył Sam Bennett.

Hurricanes natomiast przegrali u siebie z New York Islanders 1:2. Także w tym meczu rozstrzygnięcie padło w końcówce trzeciej tercji - na 14 sekund przed syreną do siatki trafił Kyle Palmieri. Zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej gospodarze cieszyli się z wyrównującej bramki Vincenta Trochecka.(PAP)