MŚ w short tracku: Natalia Maliszewska szósta na 500 m

Natalia Maliszewska zajęła szóste miejsce na 500 m w mistrzostwach świata w short tracku.

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale B, a łącznie szóste na 500 m w mistrzostwach świata w short tracku, które odbywają się w Montrealu. Polkom nie udał się start w sztafecie i w niedzielę wystąpią w finale B.

Maliszewska była zaliczana do faworytek igrzysk olimpijskich w Pekinie na dystansie 500 m, ale nie mogła wystartować w swojej koronnej konkurencji z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. W Montrealu chciała powalczyć o dobry wynik na zakończenie sezonu. Nie udało się, bo w półfinale po słabym starcie dojechała do mety dopiero na czwartym miejscu i straciła szansę walki o podium.

Pod nieobecność złotej medalistki olimpijskiej Włoszki Arianny Fontany, oraz srebrnej - Holenderki Suzanne Schulting, faworytką wydawała się brązowa medalistka z Pekinu Kanadyjka Kim Boutin. W finale szybsza od reprezentantki gospodarzy okazała się jednak inna Holenderka Xandra Velzeboer.

Nikola Mazur zajęła dziewiąte miejsce, a Kamila Stormowska - osiemnaste.

Na 1500 m triumfowała Koreanka Minjeong Choi. Najlepsza z Polek - Stormowska została sklasyfikowana na 12. pozycji.

W obu konkurencjach mężczyzn - na 500 i 1500 m - złote medale wywalczył reprezentant Węgier Shaoang Liu. Michał Niewiński odpadł w piątek w eliminacjach.

Na zakończenie sobotnich zmagań odbyły się półfinały sztafet. W rywalizacji pań startowało tylko sześć drużyn, a Polki w swoim biegu były trzecie, ustępując Holenderkom i Włoszkom. W niedzielę rywalkami biało-czerwonych w finale B (o miejsca 5-6) będą Węgierki.