Premier League: Chelsea rozgromiła Southampton. Cały mecz Jana Bednarka

Chelsea rozgromiła Southampton

Chelsea pokonała na wyjeździe Southampton aż 6:0 w meczu 32. kolejki Premier League. Po dwa gole dla "The Blues" strzelili Mason Mount i Timo Werner, a po jednym trafieniu dołożyli Marcos Alonso i Kai Havertz. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek.

Podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie gry. Do siatki trafił Alonso. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Mount. Pięć minut później było już 3:0 po trafieniu Wernera. Czwartego gola dla "The Blues" strzelił Havertz. Do przerwy Chelsea prowadziła 4:0.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. Kilka minut po wznowieniu gry drugą bramkę w meczu zdobył Werner. W 54. minucie również drugie trafienie na swoje konto zapisał Mount i na tablicy wyników pojawił się wynik 6:0.

Cały mecz w barwach "Świętych" rozegrał Bednarek. Stoper reprezentacji Polski obejrzał żółtą kartkę w 60. minucie meczu. Southampton nie odniósł zwycięstwa w piątym ligowym spotkaniu z rzędu. Zespół Ralpha Hasenhuttla zajmuje 13. miejsce w tabeli Premier League.

Natomiast Chelsea jest trzecia ze stratą 10 punktów do Liverpoolu i 11 do Manchesteru City. "The Reds" i "The Citizens" zmierzą się ze sobą w bezpośrednim meczu w niedzielę.

Southampton - Chelsea 0:6 (0:4)

Bramki: Marcos Alonso 8, Mason Mount 16, 54, Timo Werner 21, 49, Kai Havertz 31