Amstel Gold Race: Katarzyna Niewiadoma zajęła piąte miejsce. Zwycięstwo Marty Cavalli

Włoszka Marta Cavalli wygrała Amstel Gold Race.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing) zajęła piąte miejsce w kolarskim jednoetapowym wyścigu elity kobiet Amstel Gold Race, z Maastricht do Valkenburga (128,5 km). Najszybsza na finiszu była Włoszka Marta Cavalli (Nouvelle-Aquitaine).

24-letnia Cavalli odniosła swój największy sukces. Na linii mety Włoszka wyprzedziła o cztery sekundy Holenderkę Demi Vollering (Team SD Worx) i Niemkę Liane Lippert (Team DSM).

Włoszka ruszyła do ataku u szczytu Cauberg, 1700 metrów przed linią mety, za uciekającą Annemiek van Vleuten. Holenderka ostatecznie zawody ukończyła na czwartym miejscu.

Druga z Polek Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) zajęła 58. miejsce, ze stratą 4.18 min do triumfatorki. Przed trzema laty Niewiadoma odniosła duży sukces, wygrywając właśnie ten holenderski klasyk.

W wyścigu zabrakło na starcie kilku znanych zawodniczek np. Holenderki Marianne Vos, koncentrujących się na przygotowaniach do rywalizacji Paryż-Roubaix, która ma nastąpić za tydzień.