Ashleigh Barty wyda serię książek dla dzieci

Tenis
Ashleigh Barty wyda serię książek dla dzieci
fot. PAP

Prowadząca jeszcze w marcu w światowym rankingu tenisistek Ashleigh Barty po zakończeniu kariery zajmie się pisaniem książek dla dzieci. 25-letnia Australijka planuje wydać serię sześciu opowiadań "Mała Ash", częściowo opartych na własnych doświadczeniach.

Barty ogłosiła w marcu zakończenie kariery tenisowej, zwracając się jednocześnie do WTA o wykreślenie jej nazwiska z rankingu. Dzięki temu 3 kwietnia oficjalnie liderką zestawienia została Iga Świątek.

 

Australijka wcześniej nie zdradziła, czym będzie zajmować się na sportowej emeryturze, ale w niedzielę w rozmowie z NewsCorp nie kryła ekscytacji związanej z nowym projektem.

 

"To mi sprawia bardzo dużo radości, zawsze chciałam coś takiego zrobić. Moim punktem odniesienia była moja pięcioletnia siostrzenica Lucy. Jest w idealnym wieku, żeby zrozumieć opowiadania i historie i przeczytać rozdziały książki. Bardzo cenię sobie to, że mówi mi, co o nich myśli i jak się czuje, gdy je czyta" - powiedziała Barty.

 

Australijka ma również nadzieję, że jej książki spowodują, że rodzice będą częściej czytać swoim dzieciom, zwłaszcza na wsiach.

 

Seria wydana zostanie w lipcu. Z kolei w listopadzie ma trafić do sprzedaży książka opowiadająca o życiu i sportowej karierze Barty.

 

"To nie jest codzienność, że coś takiego zdarza się w wieku 25 lat, ale to bardzo ekscytujący projekt. Cofanie się w czasie i opowiadanie o wszystkim, co mnie spotkało, przyniosło mi bardzo dużo radości, smutku, bólu, ale myślę, że będzie się to dobrze czytało" - oceniła

 

Triumfatorka trzech imprez wielkoszlemowych nie żałuje swojej decyzji o zakończeniu kariery.

 

"Jestem naprawdę szczęśliwa. Spędzam bardzo dużo czasu ze swoją wspaniała rodziną, z siostrzenicami i siostrzeńcem, z mojej twarzy nie znika uśmiech. Nie potrzebowałam żadnego potwierdzenia, ale i tak utwierdziłam się w przekonaniu, że to była właściwa decyzja" - zaznaczyła.

 

Barty triumfowała w Australian Open, Wimbledonie i French Open, a także w 12 innych turniejach WTA.(PAP)

pw, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie