EBL: Derbowe zwycięstwo Anwilu Włocławek

EBL: Derbowe zwycięstwo Anwilu

Ciekawy mecz Energa Basket Ligi w Bydgoszczy! Ostatecznie w derbowym starciu Anwil Włocławek pokonał Enea Abramczyk Astorię 62:58.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a obie drużyny nie były zbyt skuteczne. Inicjatywę ofensywną miała jednak drużyna z Włocławka, głównie dzięki niezłej grze Luke’a Petraska. Enea Abramczyk Astoria ciągle nie mogła rozwinąć skrzydeł w ataku, a po rzutach wolnych Michała Nowakowskiego różnica wynosiła już dziewięć punktów. Po 10 minutach było 11:21. Kolejne rzuty Jakuba Nizioła w drugiej kwarcie sprawiały, że gospodarze zbliżali się na sześć punktów. Anwil co prawda ciągle kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale Klavs Cavars ciągle starał się poprawiać sytuację swojej drużyny. Po akcji Roda Camphora bydgoszczanie przegrywali tylko czterema punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 28:34.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Artura Gronka ciągle starał się być blisko, ale Anwil nie pozwalał na zbyt wiele. Bardzo dobrze ciągle grali Ziga Dimec i Luke Petrasek, a po akcjach Macieja Bojanowskiego przyjezdni mieli 11 punktów przewagi. Drużyna z Bydgoszczy po kontrze Wesa Washpuna po 30 minutach przegrywała 43:52. Kolejną część meczu Enea Abramczyk Astoria rozpoczęła od małej serii 5:0 i po wsadzie Jakuba Nizioła zbliżyła się na cztery punkty. Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza odpowiedziała na to sześcioma punktami z rzędu i szybko uspokoiła swoją sytuację. Końcówka była dość zacięta, ale ostatecznie to Anwil zwyciężył 62:58.

Najlepszym graczem gości był Luke Petrasek z 12 punktami, 8 zbiórkami i 3 blokami. Klavs Cavars zdobył dla gospodarzy 15 punktów i 13 zbiórek.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 58:62 (11:21, 17:13, 15:18, 15:10)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Klavs Cavars 15, Roderick Camphor 12, Jakub Nizioł 7, Andrzej Pluta 6, Wesley Washpun 6, Mateusz Zębski 4, Alan Herndon 3, Michał Krasuski 3, Michał Chyliński 2.

Anwil Włocławek: Ziga Dimec 13, Luke Petrasek 12, Jonah Mathews 10, Michał Nowakowski 8, Kyndall Dykes 7, Maciej Bojanowski 6, Kamil Łączyński 4, Szymon Szewczyk 2, James Bell 0, Sebastian Kowalczyk 0.