Jeździeckie zawody Strzegom Spring Open otworzyły sezon

Inne
Jeździeckie zawody Strzegom Spring Open otworzyły sezon
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Najwyżej z biało-czerwonych uplasowała się Wiktoria Knap.

Szwedzki jeździec Christoffer Forsberg zwyciężył w klasie CCI4*-S - konkursie najwyższej rangi spośród przeprowadzonych w weekend w ramach Strzegom Spring Open. Rozegrane na Dolnym Śląsku międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego otworzyły sezon w tej konkurencji

Forsberg, dosiadający trakeńskiego Hippo’s Sapporo, triumfował wynikiem 33,3 punktów karnych. Zwycięstwo zapewniła mu próba terenowa - cross pokonał bez błędów na przeszkodach i w normie czasu. Prowadzący po skokach przez przeszkody Niemiec Nicolai Aldinger na holsztyńskim Timmo zajął drugie miejsce z sumą 33,4 pkt, a trzecie Szwedka Frida Andersen rywalizująca na Box Leo - 41,5 pkt. Tuż za podium znalazł się medalista olimpijski, Niemiec Andreas Dibowski, pełniący aktualnie funkcję trenera polskiej kadry narodowej.

 

Zobacz także: Choroba zastopowała karierę mistrza olimpijskiego

 

Najwyżej z biało-czerwonych uplasowała się Wiktoria Knap (Equikam) dosiadająca konia Quintus 134 Fantastic Frieda. Zakończyła rywalizację na ósmej pozycji.

 

Podium konkursu trzygwiazdkowego zdominowały Holenderki - wygrała Merel Blom na Corminta vom Gwick, na drugim koniu - Vesuve D’Aveyron zdobywając także drugie miejsce. Trzecie wywalczyła jej rodaczka Sanne de Jong na Jersey MBF. Tuż z nimi uplasował się Mateusz Kiempa (CSJ Coval) na Libertinie.

 

Łącznie zawodnicy z 14 krajów dosiadali blisko 230 koni, a rywalizowali w pięciu konkursach międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w konkursie w kategorii kuców, a także w klasach krajowych.

 

Impreza otworzyła sezon międzynarodowych startów jeździeckich w WKKW w Polsce. Druga seria Strzegom Spring Open odbędzie się od 21 do 24 kwietnia, natomiast już w maju wkkwiści będą rywalizować na arenie trójmiejskiego hipodromu, w ramach zaplanowanego między 28 kwietnia a 1 maja Eventing Sopot Horse Show, z drugą serią rywalizacji 5-8 maja. Później międzynarodowej zawody w WKKW będzie gościło wielkopolskie Baborówko (26-29 maja).

 

Najważniejszą imprezą sezonu są mistrzostwa świata w sportach hippicznych. W tym roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka zdecydowała się podzielić imprezę - w sierpniu w duńskim Herning rywalizować będę przedstawiciele skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, paraujeżdżenia i woltyżerki. Natomiast we wrześniu, we włoskim Pratoni del Vivaro, rozegrane zostaną MŚ w WKKW (14-18 września), a tydzień później odbędą się tam MŚ w powożeniu. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie