Wielkie talenty polskiej siatkówki! Za kilka lat mogą zastąpić mistrzów

Polscy siatkarze wygrali rozgrywany w Toruniu turniej kwalifikacyjny i wywalczyli awans do finałów mistrzostw Europy U–20. W reprezentacji prowadzonej przez trenera Michała Bąkiewicza jest wielu utalentowanych zawodników, z którymi wiążemy wielkie nadzieje. Warto zapamiętać ich nazwiska, być może za kilka lat zobaczymy niektórych z tych siatkarzy w dorosłej reprezentacji.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U–20 rozgrywany był w Arenie Toruń. Polacy byli faworytami nie tylko dlatego, że byli gospodarzami tej imprezy. Polska to aktualny mistrz świata U–19. Drużyna trenera Bąkiewicza zdobyła złoto podczas turnieju w Iranie, rozegranym we wrześniu 2021 roku.

W Toruniu młodzi polscy siatkarze odnieśli komplet zwycięstw. Wygrali z Ukrainą (3:0), Hiszpanią (3:2) oraz Turcją (3:0), zdobyli osiem punktów (sety 9–2). Zajęli pierwsze miejsce w tabeli i wywalczyli bezpośredni awans do turnieju finałowego ME, który zostanie rozegrany we wrześniu we Włoszech.