PKO BP Ekstraklasa: Cztery gole i podział punktów w Radomiu

Radomiak Radom i Jagiellonia Białystok podzieliły się punktami.

Radomiak Radom i Jagiellonia Białystok podzieliły się punktami w jedynym poniedziałkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Pierwsze minuty miały wyrównany przebieg. Gospodarze korzystali z bardziej prostych środków, Jagiellonia starała się dłużej i staranniej rozgrywać piłkę, ale obaj bramkarze długo pozostawali bezrobotni.

Pierwszy celny strzał oddał w 18. minucie brazylijski pomocnik gości Diego Carioca, ale był on zbyt słaby, by zaskoczyć Filipa Majchrowicza.

W 37. minucie hiszpański napastnik gości Marc Gual znalazł się oko w oko z Majchrowiczem, przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki golkiperem miejscowych, ale później nie zdołał jej dobrze opanować i jego strzał, podobnie jak dobitkę Tarasa Romanczuka, zablokowali obrońcy.

Na przerwę piłkarze obu zespołów - choć nic tego nie zapowiadało - schodzili przy prowadzeniu radomian. W 44. minucie Daniel Łukasik dośrodkował płasko z rzutu rożnego, sprytnie przedłużył to zagranie Maurides, piłkę odbił jeszcze jeden z obrońców, a zamykający akcję Dawid Abramowicz soczystym uderzeniem nie dał szans Zlatanowi Alomerovicowi.

Druga połowa rozpoczęła się od ciekawego zdarzenia, gdy w jednej akcji dwóch zawodników Jagiellonii ujrzało żółte kartki.

W 60. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Po wrzucie z autu i zagraniu Mauridesa, partner Brazylijczyka z ataku - Karol Angielski - popisał się precyzyjnym strzałem z 14 metrów, a piłka po odbiciu się od słupka zatrzymała się w siatce. To 13. gol tego zawodnika w sezonie.

Z dwubramkowej przewagi bemianinek cieszył się tylko półtorej minuty. Po podaniu z lewej strony boiska rezerwowego Bartłomieja Wdowika piłkę wślizgiem zaatakował Diego Carioca, a że nie popisał się Majchrowicz, to piłka wpadła do bramki.

Senny do tej pory mecz nabrał rumieńców, a pięć minut później było już 2:2. Sprzed pola karnego na uderzenie zdecydował się Gual, piłka odbiła się od poprzeczki i choć wyszła w pole, to wcześniej przekroczyła linię bramkową i sędzia wskazał na środek boiska.

W doliczonym czasie gry arbiter skorzystał z analizy zapisu wideo, czy nadepnięcie przez Majchrowicza na stopę Romanczuka przy interwencji nie kwalifikowało się na podyktowanie rzutu karnego, ale skończyło się na strachu i nerwowym oczekiwaniu gospodarzy.

Radomiak zremisował po raz czwarty z rzędu, a Jagiellonia utrzymała dość bezpieczną, sześciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Dawid Abramowicz (44), 2:0 Karol Angielski (60), 2:1 Diego Carioca (62), 2:2 Marc Gual (67).

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Luizao, Goncalo Silva, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Leandro (82. Mario Rondon), Daniel Łukasik (82. Tiago Matos), Filipe Nascimento (86. Thabo Cele), Luis Machado (68. Jo Santos) - Karol Angielski, Maurides (86. Dominik Sokół).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Paweł Olszewski (63. Andrzej Trubeha), Michał Pazdan, Bogdan Tiru, Bojan Nastic - Przemysław Mystkowski (46. Bartosz Bida), Miłosz Matysik, Taras Romanczuk, Karol Struski (46. Bartłomiej Wdowik), Diego Carioca - Marc Gual.

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan, Taras Romanczuk.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 3 599.