TAURON Liga: Beniaminek bezradny. Grupa Azoty Chemik Police w półfinale

Grupa Azoty Chemik Police w półfinale TAURON Ligi.

Grupa Azoty Chemik Police dołączył do grona półfinalistów TAURON Ligi. Obrończynie tytułu pokonały bez straty seta beniaminka z Opola i w meczach o finał zagrają ze zwycięzcą rywalizacji Ił Capital Legionovii z Grotem Budowlanymi Łódź.

W pierwszym meczu policzanki bardzo pewnie wygrały 3:0. Do rewanżu również podchodziły w roli zdecydowanego faworyta i na początku doskonale się z niej wywiązywały. Szybko uzyskały prowadzenie 9:5 w premierowej odsłonie, jednak gospodynie nie zamierzały się poddać i dzięki ambitnej walce doprowadziły do remisu 16:16. Do końca drużyny utrzymywały się w bliskim kontakcie punktowym, a ostatecznie na przewagi wygrały policzanki.

Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się do stanu 4:4. Później trzy punkty atakiem zdobyła Martyna Czyrniańska, po jednym dołożyły Iga Wasilewska i Martyna Łukasik, Marlena Kowalewska popisała się skutecznym blokiem, a Jovana Brakocevic-Canzian zaserwowała asa i na tablicy wyników pojawiło się prowadzenie przyjezdnych 11:4. Miażdżąca przewaga utrzymywała się do ostatniej chwili i mistrzynie Polski wygrały w drugim secie aż 25:13.

Trzecia partia była kontynuacją absolutnej dominacji Chemika. Przy stanie 2:7 trener Nicola Vettori poprosił o pierwszą przerwę, jednak niewiele to dało. Policzanki nadal powiększały swoją przewagę, więc szkoleniowiec beniaminka wykorzystał drugi czas. Na pogoń było już jednak za późno. Rozpędzone obrończynie tytułu w trzeciej partii zmiażdżyły rywalki 25:8 i mogły cieszyć się z awansu do półfinału rozgrywek. W nim zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Ił Capital Legionovii z Grotem Budowlanymi Łódź (stan 1-1).

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

UNI Opole: Kinga Stronias, Marta Orzyłowska, Anna Bączyńska, Marta Pamuła, Vivian Pellegrino, Gabriela Makarowska - Agnieszka Adamek (libero) - Regiane Bidias, Weronika Wołodko, Oliwia Sieradzka, Aleksandra Muszyńska.

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Marta Czyrniańska, Iga Wasilewska - Maria Stenzel (libero) - Aleksandra Żurawska (libero), Marta Pol, Katarzyna Połeć, Naiene de Almeida Rios, Aleksandra Lipska, Bojana Milenkovic.

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian (18 punktów: 11/17 w ataku = 65% skuteczności, 5 w bloku, 2 z zagrywki)