PlusLiga: Warta jedną nogą w półfinale. Resovia przegrała w Zawierciu

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Asseco Resovię Rzeszów

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała u siebie Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (27:25, 24:26, 25:20, 27:25). Triumf na swoim boisku przybliżył siatkarzy Warty do awansu do półfinału fazy play-off PlusLigi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie znaleźć sposobu, by odskoczyć przeciwnikom. Do samego końca nie było pewne, która drużyna wygra pierwszą część meczu. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła ekipa "Jurajskich Rycerzy", która wygrała 27:25.

Druga odsłona wyglądała inaczej. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. W pewnym momencie wygrali cztery punkty z rzędu. Mimo to siatkarze klubu z Rzeszowa byli zmotywowani, by wygrać tę część spotkania. Udało im się doprowadzić do wyrównania. W końcówce rzeszowianie odskoczyli rywalom i w konsekwencji triumfowali w drugiej partii meczu 26:24.

Na odpowiedź Warty nie musieliśmy długo czekać. Gospodarze bez większych problemów ponownie wyszli na prowadzenie w setach. Ostatni punkt w trzecim secie skutecznym atakiem zdobył Uros Kovacevic. "Jurajscy Rycerze" zwyciężyli w tej partii 25:20.

Sytuacja w czwartej części meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw kibice zgromadzeni w hali w Zawierciu mogli być pewni zwycięstwa Warty. Po chwili Resovia ponownie przejęła inicjatywę. Wszyscy byli przekonani, że o wyniku starcia będzie musiał zadecydować tie-break. W końcówce partii chłodną głowę byli w stanie zachować gospodarze, którzy wygrali ostatniego seta 27:25.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (27:25, 24:26, 25:20, 27:25)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Aluronu CMC. Drugi mecz w piątek o godz. 20.30 w Rzeszowie.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Facundo Conte, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) - Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk

Asseco Resovia Rzeszów: Klemen Cebulj, Sam Deroo, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Maciej Muzaj - Paweł Zatorski (libero) - Jakub Bucki, Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń, Timo Tammemaa, Paweł Woicki

MVP: Uros Kovacevic