ATP w Monte Carlo: Hubert Hurkacz w III rundzie!

Po momentami zaciętym, trzysetowym, ale jednak toczonym pod dyktando Polaka pojedynku, Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Pedro Martineza i awansował do 1/8 finału turnieju w Monte Carlo.

Początek spotkania był dość wyrównany, a Martinez starał się dotrzymywać kroku wyżej rozstawionemu Polakowi. Zacięta walka trwała do szóstego gema, kiedy to po nieudanym forhendzie Hiszpana Hurkacz miał break pointa. Chwilę później Martinez zepsuł bekhend i Polak zdobył pierwsze przełamanie 4:2. Kolejnego gema wygrał do zera i stało się jasne, że z takich tarapatów przeciwnik raczej się już nie podniesie. Hurkacz pozwolił Martinezowi jeszcze na wygranie jednego gema i zakończył seta świetnym serwisem 6:3.

Drugi set pokazał jednak, że Martinez nie zamierza się poddawać. Partia ponownie rozpoczęła się od rywalizacji gem za gem. Taki stan rzeczy obowiązywał do wyniku 4:4. Kolejnego gema Hurkacz łatwo przegrał, a po chwili przegrał również własne podanie. Przy stanie 30:40 Polak wyrzucił forhend i Martinez doprowadził do remisu.

Decydującego seta nasz zawodnik zaczął od mocnego uderzenia przełamując rywala od razu w pierwszym gemie. Hiszpan po chwili mógł odpowiedzieć tym samym, ale wpakował forhend w siatkę. W złości aż podeptał rakietę. Później zawodnicy już nie oddawali swoich podań aż do samego końca i triumfu naszego zawodnika 6:4. W decydującym gemie Hurkacz nie dał szans Fernandezowi mocnym serwisem.

W III rundzie Polak zmierzy się z kolejnym Hiszpanem - Alberto Ramosem.

Hubert Hurkacz - Pedro Martinez 6:3, 4:6, 6:4

Hubert Hurkacz - Pedro Martinez 2:1. Skrót meczu