Córka słynnego koszykarza strzeliła gola dla kadry USA

Trinity Rodman (z lewej) kontynuuje rodzinne tradycje sportowe

Trinity Rodman, córka byłego kontrowersyjnego koszykarza Dennisa Rodmana, strzeliła swojego pierwszego gola dla piłkarskiej reprezentacji USA. W towarzyskim meczu w Chester mistrzynie świata pokonały Uzbekistan 9:0 i serię bez porażki na własnym boisku przedłużyły do 67 spotkań.

19-latka w swoim trzecim reprezentacyjnym występie weszła na boisko w drugiej połowie. W 72. minucie przyjęła podanie przed polem karnym i płaskim strzałem pokonała bramkarkę rywalek.

Rodman, która gra w National Women's Soccer League (NWSL) w zespole mistrza kraju Washington Spirit, swój pierwszy występ w narodowych barwach świętowała w lutym.

Trinity w tym samym miesiącu przedłużyła umowę z klubem, a jej czteroletni kontrakt jest wart 1,1 mln dolarów. Jest najlepiej opłacaną zawodniczką rozgrywek. Podstawowe wynagrodzenie Rodman w sezonie wynosi 281 tys. dolarów, czyli więcej niż gwiazd ligi - 32-letniej Alex Morgan i 36-letniej Megan Rapinoe (obydwie 250 tys. dol.).

Rodman została uznana najlepszą debiutantką sezonu 2021. W pierwszym meczu minionych rozgrywek, jako 18-latka, zdobyła jedną z bramek zaledwie po pięciu minutach spędzonych na murawie. W historii NWSL nie było młodszej zawodniczki, która wpisała się na listę strzelców w debiucie.

Jest córką Dennisa Rodmana, który był pięciokrotnym mistrzem NBA - w 1989 i 1990 z Detroit oraz w latach 1996-1998 z Chicago Bulls, u boku Michaela Jordana. Od 1992 do 1998 roku przez siedem sezonów z rzędu był najlepszy, zbierającym ligi, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem. Jego nazwisko zostało w 2011 roku umieszczone w koszykarskiej Galerii Sław. Na parkiecie wyróżniał się walką o zbiórki, ale też m.in. tatuażami, kolczykami, ekstrawaganckimi fryzurami, a poza boiskiem niekonwencjonalnym sposobem życia. Celebryta kilkakrotnie odwiedził przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una, z którym zawarł bliższą znajomość.