PKO BP Ekstraklasa: Tihomir Konstadinov i Rauno Sappinen poważnie kontuzjowani

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Tihomir Konstadinov i Rauno Sappinen poważnie kontuzjowani
Fot. PAP
Rauno Sappinen

Dłuższa przerwa w treningach czeka kontuzjowanych piłkarzy Piasta Gliwice Tihomira Kostadinova i Rauno Sappinena. Obaj nabawili się urazów w sobotnim meczu ekstraklasy z Górnikiem Łęczna. Macedończyk zerwał więzadła w kolanie, a Estończyk doznał złamania kości twarzoczaszki.

O wynikach badań zawodników poinformował klub w środowym komunikacie.

 

Reprezentacyjny estoński napastnik tuż przed przerwą zderzył się z obrońcą Górnika Bartoszem Rymaniakiem. Zamiast wyjść na drugą połowę, trafił do szpitala.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna sekcja w Śląsku Wrocław

 

„O procesie leczenia Rauno decydować będą lekarze z Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach. W związku z tym, nie jesteśmy w stanie stwierdzić dokładnie, jak długa będzie jego przerwa, ale będzie to minimum kilka tygodni. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po zejściu opuchlizny” – wyjaśnił klubowy lekarz Maciej Mierzwiński.

 

 

Pomocnik Kostadinov w 75. minucie meczu, bez kontaktu z rywalem, przewrócił się na murawę z głośnym krzykiem. Utykając został sprowadzony do szatni, potem okazało się, że zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

 

„Przygotowuje się do zabiegu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Po operacji czeka go rehabilitacja i minimum pół roku przerwy” – ocenił Mierzwiński.

 

Obaj gracze trafili do zespołu trenera Waldemara Fornalika w trakcie ostatniej zimy.

 

Kostadinov zagrał w wyjściowym składzie Macedonii Północnej w marcowym finałowym barażu z Portugalią o udział w mistrzostwach świata, przegranym przez jego zespół 0:2.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie