Strzała Brabancka: Katarzyna Niewiadoma druga, triumf Demi Vollering

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) zajęła drugie miejsce w kolarskim wyścigu Strzała Brabancka. Siódmą edycję zawodów wygrała, po samotnym finiszu, Holenderka Demi Vollering (SD-Worx).

Zawodniczki rywalizowały na dystansie 141,2 kilometrów. Trasa charakteryzowała się wieloma krótkimi, ale stromymi podjazdami, pojawiały się też odcinki bruku.

Vollering na 30 km przed metą oderwała się od peletonu. Wraz z nią do ucieczki zabrała się jej rodaczka, Pauliena Rooijakkers (Canyon-SRAM), która ostatecznie nie wytrzymała tempa. Dla 25-letniej Holenderki jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Niewiadoma linię mety przejechała ze stratą 22 sekund. Ostatnie miejsce na podium, z tym samym czasem, zajęła Niemka Liane Lippert (Team DSM).

Niewiadoma w niedzielę zajęła piąte miejsce w innym klasyku elity kobiet - Amstel Gold Race, a w tym sezonie była także ósma w Dookoła Flandrii i czwarta w Strade Bianche.