Ostatni ćwierćfinał rozstrzygnięty! Cztery drużyny pozostały w walce o medale Tauron Ligi

Legionovia - Budowlani 0:3.

W trzecim meczu ćwierćfinału Tauron Ligi IŁ Capital Legionovia Legionowo przegrała z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. Siatkarki z Łodzi wygrały w rywalizacji do trzech zwycięstw i w półfinale zmierzą się z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Gospodynie lepiej rozpoczęły to spotkanie, ale w środkowej części pierwszego seta inicjatywę przejęła ekipa Grot Budowlanych (12:18). W końcówce siatkarki z Legionowa goniły wynik, po serii dobrych zagrywek Alicji Grabki zmniejszyły straty do dwóch oczek (20:22), kluczowe akcje padły jednak łupem przyjezdnych. Seta zamknęła skutecznym atakiem Monika Fedusio (23:25).

Set numer dwa to również dobry początek Legionovii (5:2), a później wyrównana gra, w której żadna ze stron nie była w stanie zbudować znaczącej zaliczki. Po ataku Zuzanny Góreckiej łodzianki miały piłkę setową (23:24), po chwili odpowiedziała Olivia Różański i seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Rozstrzygnęły ją uderzenie Any Cleger i atak Weroniki Centki z przechodzącej piłki (24:26).

W trzeciej odsłonie również nie zabrakło emocji i wyrównanej walki. Tradycyjnie dobrze zaczęły gospodynie (4:1), rywalki odrobiły straty i gra się wyrównała. W końcówce łodzianki odskoczyły na dwa oczka (20:22) i miały piłkę setową przy stanie 22:24 po ataku Fedusio. Legionovia doprowadziła do rywalizacji na przewagi po bloku na Góreckiej. Atak Cleger i punktowy blok Centki rozstrzygnęły jednak rywalizację na korzyść Grot Budowlanych (24:26).

Najwięcej punktów: Olivia Różański (17), Gyselle Silva Franco (12) – Legionovia; Ana Cleger (22), Monika Fedusio (20) – Budowlani. MVP: Monika Fedusio (19/35 = 54% skuteczności w ataku + 1 blok).

W półfinałach Tauron Ligi dojdzie do konfrontacji Grupa Azoty Chemik Police (1) – Grot Budowlani Łódź (5) oraz Developres Bella Dolina Rzeszów (2) – ŁKS Commercecon Łódź (3).

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 24:26, 24:26)

Legionovia: Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Daria Szczyrba, Sonia Stefanik. Trener: Alessandro Chiappini
Budowlani: Paulina Damaske, Weronika Centka, Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska – Justyna Łysiak (libero) oraz Justyna Kędziora, Anna Lewandowska, Zuzanna Górecka. Trener: Maciej Biernat.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 2—1 dla Grot Budowlanych Łódź (0:3, 3:0, 3:0).

Ćwierćfinały Tauron Ligi 2022:

Chemik [1] – UNI [8] 2—0

2022-04-03: Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3:0 (25:21, 25:10, 25:18)
2022-04-11: UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

Awans: Grupa Azoty Chemik Police.

Developres [2] – BKS [7] 2—0

2022-04-04: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7)
2022-04-09: BKS Bostik Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

Awans: Developres Bella Dolina Rzeszów.

ŁKS [3] – Radomka [6] 2—0

2022-04-04: ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
2022-04-10: E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

Awans: ŁKS Commercecon Łódź.

Legionovia [4] – Budowlani [5] 1—2

2022-04-03: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

2022-04-10: Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)
2022-04-14: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 24:26, 24:26).

Awans: Grot Budowlani Łódź.