Liga Narodów: Nowe terminy meczów Polaków

Piłka nożna
Liga Narodów: Nowe terminy meczów Polaków
fot. Cyfrasport

Czerwcowe mecze reprezentacji Polski w ramach Ligi Narodów mają nowe terminy. UEFA dokonała zmian w związku z barażami do MŚ 2022.

"Po szeroko zakrojonych rozmowach z ośmioma zainteresowanymi związkami narodowymi (Armenią, Belgią, Holandią, Polską, Republiką Irlandii, Szkocją, Ukrainą i Walią) oraz FIFA, które doprowadziły do jednomyślnego porozumienia, w niezwykłym duchu solidarności i współpracy, UEFA potwierdziła dziś daty pozostałych baraży do mistrzostw świata w Katarze 2022 w strefie UEFA z udziałem reprezentacji Ukrainy, a także zmiany w kalendarzu niektórych meczów Ligi Narodów UEFA, które są niezbędne w celu uwzględnienia przełożonych meczów barażowych" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie UEFA.

 

ZOBACZ TAKŻE: "26-osobowe kadry i możliwość pięciu zmian w meczu podczas MŚ 2022"

 

Nowe terminy meczów reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

 

01.06 Polska - Walia (pierwotnie 03.06)

08.06 Belgia - Polska (pierwotnie 06.06)

11.06 Holandia - Polska (pierwotnie 10.06)

14.06 Polska - Belgia (pierwotnie 13.06)

 

Pozostałe mecze Polaków w tych rozgrywkach odbędą się zgodnie z planem 22 września (z Holandią u siebie) i 25 września (z Walią na wyjeździe).

 

Półfinał barażu o awans do mistrzostw świata pomiędzy Szkocją a Ukrainą zostanie rozegrany 1 czerwca. Pierwotnie półfinały i finał baraży w ścieżce A miały się odbyć 24 i 29 marca, podobnie jak w ścieżkach B i C. Jednak z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę federacja zaatakowanego kraju poprosiła o przełożenie terminu meczu półfinałowego ze Szkocją na czerwiec, na co FIFA wyraziła zgodę.

 

W drugim półfinale Walia pokonała Austrię i czeka teraz na wyłonienie rywala, z którym zagra o przepustkę na katarski mundial 5 czerwca.

 

W komunikacie UEFA zaznaczyła, że dzięki poczynionym ustaleniom nie będzie wymagane przedłużenie przerw na zgrupowania drużyn narodowych.

MR, Łączy Nas Piłka
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie