ATP w Monte Carlo: Hubert Hurkacz odpadł z turnieju

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem ATP w Monte Carlo. 14. tenisista światowego rankingu w ćwierćfinale przegrał w trzech setach z Grigorem Dimitrowem. Spotkanie trwało niemal dwie i pół godziny.

Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem Dimitrowa 6:4. Bułgar przełamał Polaka na początku seta i później dowiózł przewagę do końca partii. Drugi set padł już łupem tenisisty z Wrocławia. Hurkacz prowadził niemal od początku i wygrał 6:3. Wówczas stało się jasne, że zwycięzcę wyłoni trzecia odsłona rywalizacji.

Decydujący set był bardzo wyrównany. Polak i Bułgar szli "gem za gem". Przełom nastąpił przy stanie 4:4. Wówczas to Hurkacz wygrał gema i po raz pierwszy w tej partii wyszedł na prowadzenie. 25-latek nie zdołał jednak zakończyć meczu. Dimitrow doprowadził do rezultatu 5:5, a wściekły Hurkacz cisnął rakietą o kort. Kolejny gem ponownie padł łupem Bułgara. Mimo że 29. tenisista światowego rankingu miał dwie piłki meczowe, nie udało mu się zakończyć pojedynku.

Hurkacz doprowadził do wyniku 6:6. Końcówka należała jednak do Dimitrowa, który ostatniego gema wygrał 7:2 i całe spotkanie 2:1.

Hubert Hurkacz - Grigor Dimitrow 1:2 (4:6, 6:3, 6:7)