Belgrad-Banja Luka: Alan Banaszek najlepszy na czwartym etapie

Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) wygrał w sobotę czwarty etap kolarskiego wyścigu Belgrad - Banja Luka, prowadzący z Doboj do Prijedoru i liczący 165,5 km. Liderujący po trzech etapach Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) spadł na drugie miejsce.

Banaszek był najszybszy z ośmioosobowej grupy, która wyprzedziła peleton o 12 sekund. W czołówce, na ósmym miejscu, znalazł się dotychczasowy wicelider Belg Lennert Teugels (Tartelett-Isorex), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jadący w koszulce lidera Kaczmarek przyjechał w peletonie, ze stratą 12 sekund, i spadł na drugie miejsce.

W sobotę kolarze HRE Mazowsze Serce Polski odnieśli trzecie zwycięstwo w serbskiej wieloetapówce. Pierwszy etap - jazdę na czas - wygrali drużynowo, na mecie trzeciego najszybszy był Kaczmarek, a teraz triumfował Banaszek.