NHL: Liderzy Konferencji Wschodniej nadal w formie

Hokeiści Florida Panthers pokonali Winnipeg Jets

Hokeiści Florida Panthers pokonali w piątek Winnipeg Jets 6:1, czym potwierdzili swoją pozycję lidera Konferencji Wschodniej ligi NHL.

Pantery miały przewagę od początku spotkania, w pierwszej tercji nie minęło pięć minut gry, gdy dwie bramki strzelił Jonathan Huberdeau, w drugiej dwa razy trafił Gustav Forsling.

W pierwszej tercji Pantery mogły prowadzić nawet 3:0, ale bramka zdobyta przez Eety Luostarinena w szóstej minucie nie została uznana.

Jedyną bramką dla Winnipeg zdobył na początku trzeciej tercji Nikolaj Ehlers, ale później przewaga Panter jeszcze się powiększyła. Dwa trafienia Masona Marchmenta i Maxima Mamina ustaliły rezultat spotkania.

Gospodarze z Florydy wygrali po raz dziewiąty z rzędu, prowadzą w tabeli Konferencji Wschodniej z przewagą 8 pkt nad zespołem Carolina Hurricanes.

W drugim piątkowym meczu Montreal Canadiens przegrali z New York Islanders 0:3. Zespół z Montrealu przegrał siódme z dziewięciu ostatnio rozegranych spotkań.

W ekipie "Wyspiarzy" ponownie bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Ilja Sorokin, który obronił 44 strzały. To było jego siódme spotkanie w sezonie bez straconej bramki.