PKO BP Ekstraklasa: Skromna wygrana Warty

Warta Poznań wygrała skromnie ze Stalą Mielec

W sobotnim meczu piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec - na swoim stadionie - przegrała z Wartą Poznań 0:1.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem, a po nim piłkarzy z Podkarpacia żegnały gwizdy i wyzwiska kibiców.

Zespół z Wielkopolski objął prowadzenie w 12. min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasz Trałki najlepiej do piłki wyskoczył Dawid Szymonowicz i głową umieścił ją w siatce.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) posiadali inicjatywę, ale nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji do wyrównania. Najbliższy zdobycia gola dla Stali w pierwszej połowie był Maciej Domański. Jednak po jego ładnym uderzeniu z rzutu wolnego piłka minęła bramkę gości.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Zadowolona z wyniku Warta oddała inicjatywę rywalowi, zaś Stal nieporadnie atakowała. Właściwie tylko raz było groźnie w polu karnym poznanian. W 84. min. pod odbiciu piłki przez Mateusza Matrasa bliski pokonania bramkarza był Marcin Flis, ale to Jędrzej Grobelny pierwszy dopadł piłki.

PGE FKS Stal Mielec - Warta Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Szymonowicz (12-głową).

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Konrad Wrzesiński (65. Dominik Steczyk), Mateusz Żyro (78. Dawid Kort), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Przemysław Maj (46. Wiktor Kłos), Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański (85. Bożidar Czorbadżijski) - Oskar Zawada

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz (65. Michał Kopczyński), Robert Ivanov, Jakub Kiełb (57. Konrad Matuszewski) - Miguel Luis (57. Jayson Papeau), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa, Miłosz Szczepański (57. Frank Castaneda) - Adam Zrelak

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Wiktor Kłos, Grzegorz Tomasiewicz Warta Poznań: Jakub Kiełb, Jayson Papeau

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) Widzów: 2 718