Serie A: Zwycięstwa drużyn z Mediolanu. Kontuzja Arkadiusza Recy

Inter Mediolan pokonał Spezię

Piłkarze Interu Mediolan na krótko objęli prowadzenie we włoskiej ekstraklasie, dzięki wyjazdowej wygranej ze Spezią 3:1. Po dwóch godzinach na pozycję lidera powrócili ich lokalni rywale z AC Milan, którzy na San Siro wygrali z Genoą 2:0.

Inter odniósł trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo dzięki bramkom Chorwata Marcelo Brozovica (31. minuta), Argentyńczyka Lautaro Martineza (73.) i Chilijczyka Alexisa Sancheza (90+4.). Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Giulio Maggiore (88.).

W drużynie Spezii mecz rozpoczęli Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior. Ten pierwszy opuścił boisko w 37. minucie z powodu kontuzji.

W drugim piątkowym spotkaniu AC Milan pokonał Genoę po bramkach Portugalczyka Rafaela Leao (11.) i Brazylijczyka Juniora Messiasa (87.). "Rossoneri" przełamali złą passę - dwa ostatnie mecze w Serie A zakończyły się dla nich rozczarowującymi remisami 0:0 z Bologną i Torino.

W tabeli AC Milan ma 71 punktów i o dwa wyprzedza Inter, które ma jednak jeden mecz zaległy. Na trzeciej pozycji plasuje się drużyna Piotra Zielińskiego - Napoli z dorobkiem 66 punktów. Neapolitańczycy zmierzą się w poniedziałek z Romą.

We wtorek drużyny z Mediolanu zmierzą się w rewanżu półfinału Pucharu Włoch. W pierwszym spotkaniu, w którym w roli gospodarza wystąpił AC Milan, padł bezbramkowy remis.