MŚ w snookerze: Ronnie O'Sullivan awansował do kolejnej rundy

Ronnie O'Sullivan awansował do drugiej rundy snookerowych mistrzostw świata 2022.

Ronnie O'Sullivan awansował do drugiej rundy snookerowych mistrzostw świata. W swoim pierwszym meczu podczas tegorocznego turnieju utytułowany Anglik pokonał swojego rodaka Davida Gilberta, triumfując 10:5.

O'Sullivan, rozstawiony w tegorocznych MŚ z numerem drugim, rozpoczął fatalnie spotkanie z Gilbertem - przegrywał już bowiem 0:3. "The Rocket" wygrał jednak sześć kolejnych partii i na przerwę między sesjami zszedł z prowadzeniem 6:3.

Spotkanie O'Sullivan - Gilbert zostało dokończone w niedzielę. Choć ponownie Gilbert lepiej wszedł w mecz i wygrał dwie pierwsze partie, później do głosu doszedł lider snookerowego rankingu i przed regulaminową przerwą wypracował sobie trzyfrejmową przewagę. Jak się okazało, "The Rocket" ostatecznie triumfował 10:5, wbijając w meczu trzy brejki 100-punktowe.

W drugiej rundzie sześciokrotny mistrz świata zagra z lepszym z pary Mark Allen - Scott Donaldson. Wcześniej swoje mecze w Crucible Theatre wygrali między innymi Zhao Xintong i broniący tytułu Mark Selby.