Antonio Lindbaeck wykluczony z żużlowej reprezentacji Szwecji

Żużel
Antonio Lindbaeck wykluczony z żużlowej reprezentacji Szwecji
fot. Cyfrasport
Antonio Lindbaeck (z lewej) został wyrzucony z reprezentacji Szwecji za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Szwedzka federacja sportów motorowych SVEMO podjęła we wtorek decyzję o wykluczeniu Antonio Lindbaecka z żużlowej reprezentacji kraju do odwołania. Powodem jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu w lutym.

W zimie selekcjoner reprezentacji Szwecji Morgan Andersson powołał Lindbaecka do składu na rok 2022.

 

- Antonio jest wielkim talentem i wspaniałym żużlowcem, lecz niestety po ostatnim wydarzeniu, które nie było pierwsze w jego życiu, zdecydowaliśmy o wykluczeniu go z reprezentacji do odwołania - powiedział Mikael Karlsson ze SVEMO na antenie telewizji SVT.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Zmarzlik trzeci raz z rzędu wygrał turniej o Złoty Kask

 

Stacja wyemitowała w niedzielę obszerny reportaż o żużlowcu jako wielkiej gwieździe szwedzkiego sportu, która nie poradziła sobie z życiem prywatnym.

 

17 lutego Lindbaeck został zatrzymany przez policję w rodzinnej miejscowości Avesta. Wynik badania alkomatem wykazał 1,82 promila alkoholu we krwi. Teraz żużlowiec czeka na proces sądowy, a spodziewana kara będzie wysoka, nawet włącznie z więzieniem, ponieważ był to już piąty przypadek jazdy samochodem - pod jak precyzuje szwedzkie prawo - poważnym wpływem alkoholu.

 

Jego obecny klub Masarna Avesta natychmiast zareagował zerwaniem kontraktu, ale w poniedziałek po głosowaniu zarządu przywrócono go w prawach zawodnika.

 

W polskiej lidze Lindbaeck startuje od 2005 roku i obecnie reprezentuje Aforti Start Gniezno.

 

W serii Grand Prix, będącej indywidualnymi mistrzostwami świata, startował przez 13 sezonów, a w drużynowych MŚ zdobył osiem medali, dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie