EBL: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk na prowadzeniu w serii

Liderzy Energa Basket Ligi po sezonie zasadniczym, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, pokonali Kinga Szczecin 93:69 w pierwszym meczu fazy play-off. Spotkanie nr 2 w czwartek o godz. 20:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Po pierwszych minutach meczu w Słupsku był remis, ale po serii 8:0 i trafieniach Marka Klassena oraz Billy’ego Garretta Grupa Sierleccy Czarni uciekali rywalom. Cyril Langevine starał się na to odpowiadać, ale po późniejszej efektownej akcji Kalifa Younga różnica wynosiła już 11 punktów. To nie był koniec, bo w pewnym momencie wzrosła ona do 21 punktów! King nie był w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom w ofensywie. Po 10 minutach było 36:18. Drugą kwartę goście rozpoczęli od świetnej serii 14:0 i głównie dzięki Sherronowi Dorsey-Walkerowi oraz Thomasowi Davisowi przegrywali już tylko czterema punktami! Po ponad czterech minutach przerwał to Mikołaj Witliński. Gospodarze nie chcieli pozwolić na nic więcej, a po trójkach Klassena i Garretta ponownie uciekali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:39.

W trzecią kwartę ponownie lepiej weszli zawodnicy trenera Mantasa Cesnauskisa. Po zagraniu 3+1 Beau Beecha prowadzili już 18 punktami! Malachi Richardson i Cyril Langevine starali się nawiązać rywalizację, ale było to już bardzo trudne. Mimo tego po rzutach wolnych Dorsey-Walkera po 30 minutach przyjezdni przegrywali tylko 68:60. Kolejną część meczu Grupa Sierleccy Czarni rozpoczęli od serii 10:0 i dzięki świetnej grze Marka Klassena ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w tej kwarcie już nie nawiązała rywalizacji. Po późniejszej akcji Marcusa Lewisa różnica wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie słupszczanie zwyciężyli 93:69.

Najlepszym graczem gospodarzy był Marek Klassen z 21 punktami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Cyril Langevine z 19 punktami i 14 zbiórkami.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 93:69 (36:18, 14:21, 18:21, 25:9)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Marek Klassen 21, William Garrett 15, Mikołaj Witliński 13, Beau Beech 12, Anthony Lewis 10, Jakub Musiał 10, Dawid Słupiński 6, Kalif Young 6, Bartosz Jankowski 0, Błażej Kulikowski 0.

King Szczecin: Cyril Langevine 19, Sherron Dorsey-Walker 13, Thomas Davis 10, Malachi Richardson 10, Jay Threatt 6, Jakub Schenk 5, Filip Matczak 4, Kacper Borowski 2, Michał Kroczak 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Czarnych. Drugi mecz odbędzie się w czwartek o 20.00 także w Słupsku.