Liga Konferencji: UEFA ukarała Olympique Marsylia

Piłka nożna
Liga Konferencji: UEFA ukarała Olympique Marsylia
fot. PAP
Akty chuligaństwa popełnione przez kibiców Olympique Marsylia Arkadiusza Milika były podstawą do dokuczliwych kar, które UEFA nałożyła na francuski klub.

Akty chuligaństwa popełnione przez kibiców Olympique Marsylia Arkadiusza Milika były podstawą do dokuczliwych kar, które we wtorek UEFA nałożyła na francuski klub. Oznacza to zamknięcie części trybun stadionu podczas półfinału Ligi Konferencji przeciw Feyenoordowi oraz wysoką grzywnę.

Zamieszki w ćwierćfinale przeciwko greckiemu klubowi PAOK Saloniki, spowodują również ukaranie klubu z Marsylii grzywną w wysokości 80 tys. euro. Fani Olympique odpalali fajerwerki, rzucali niebezpieczne przedmioty i notorycznie zakłócali porządek. Rachunek opiewający na 18 tys. euro wystawiono za blokowanie ciągów komunikacyjnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: PSG ograło Marsylię w klasyku Ligue 1

 

13-tysięczna trybuna za bramką, na której zazwyczaj dopingują jedni z najbardziej zagorzałych kibiców Marsylii, będzie musiała być pusta w czasie półfinałowego rewanżu Ligi Konferencji, który odbędzie się 5 maja przeciwko Feyenoordowi Rotterdam.

 

Ukarano także grecki klub. PAOK będzie musiał zapłacić Marsylii, w ciągu 30 dni, za szkody (np. wyrwane siedziska) wyrządzone przez własnych kibiców podczas meczu z 7 kwietnia. UEFA dodatkowo nałożyła grzywnę na PAOK w wysokości 50 tys. euro i zdecydowała, że klub z Salonik nie będzie mógł sprzedawać swoim sympatykom biletów na wyjazdowe mecze w Europie, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat ponownie wejdą oni w kolizję z prawem.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie