WTA w Stuttgarcie: Viktorija Golubic - Eva Lys. Relacja i wynik na żywo

Tenis

We wtorkowe wczesne popołudnie dojdzie do starcia Viktoriji Golubic z Evą Lys w ramach 1/16 turnieju WTA w Stuttgarcie. Triumfatorka tego pojedynku zmierzy się w kolejnej rundzie z Igą Świątek. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Polka jako liderka światowego rankingu i tym samym najlepsza rakieta świata, jest rozstawiona i może oczekiwać przeciwniczki, z którą zmierzy się w 1/8 finału. A będzie nią ktoś ze wspomnianej dwójki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ranking WTA: Trzeci tydzień z Igą Świątek na czele

 

Zdecydowaną faworytką jest Golubic, która w rankingu WTA plasuje się na 38. miejscu, podczas gdy Lys widnieje w nim dopiero na 342. lokacie. Powiedzenie, że "ranking nie gra" w takich przypadkach niekoniecznie znajduje swoje odzwierciedlenie na korcie.

 

20-letnia Lys to Niemka, a więc będzie chciała wykorzystać atut gry przed własną publicznością, ale ewentualny triumf nad 29-letnią Szwajcarką byłby gigantyczną niespodzianką. Jeżeli do niej nie dojdzie, to Golubic zmierzy się ze Świątek drugi raz w odstępie miesiąca. Przypomnijmy bowiem, że obie zawodniczki zagrały ze sobą w 1/32 finału WTA w Miami. Wówczas Polka wygrała pewnie 2:0 (6:2, 6:0) i jak wiemy, wygrała cały turniej w Stanach Zjednoczonych.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Viktorija Golubic - Eva Lys od godz. 12:30 na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie