PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk. Transmisja TV i stream online
fot. PAP/Zbigniew Meissner
Trzeci mecz Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk zostanie rozegrany w środę 20 kwietnia.

W decydującym meczu ćwierćfinału play-off PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmie ekipę Trefla. – Od początku musimy wziąć sprawy w swoje ręce i mieć przekonanie, że możemy odnieść zwycięstwo – przyznał siatkarz gdańskiej ekipy Lukas Kampa. Kiedy mecz? O której godzinie grają siatkarze? Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W środę w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu play-off PlusLigi siatkarze Trefla, chociaż przegrywali 0:2, triumfowali w Jastrzębiu Zdroju 3:2. W sobotę w rewanżu w Gdańsku nie zdołali jednak zapewnić sobie awansu do czołowej czwórki. Mistrzowie Polski zwyciężyli 3:0 i wyrównali stan rywalizacji.

 

Zobacz także: Zadecyduje trzeci mecz! Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał w Gdańsku

 

– Od początku nie byliśmy sobą i patrzyliśmy, co zrobi rywal, a to był błąd. Powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i przejmować inicjatywę. W pierwszej i drugiej partii nie wykorzystaliśmy swoich szans, a gdybyśmy wygrali seta, to presja na rywalu rosłaby. Nie chcę też zrzucać winy na sędziów, bo to byłoby zbyt proste. Mieliśmy duże problemy z łatwą zagrywką gości i generalnie graliśmy źle – ocenił Kampa.

 

– Sytuacja jest taka, że jesteśmy w grze i mam nadzieję, że będziemy grali inaczej. Czujemy, że możemy zrobić coś wielkiego, ale musimy być przekonani, że jesteśmy w stanie odnieść zwycięstwo. Wydaje mi się, że takiej świadomości kompletnie nam w Gdańsku brakowało – dodał 36-letni rozgrywający.

 

Przed sobotnią konfrontacją gdańszczan nie ominęły problemy zdrowotne. Kilku siatkarzy "złapało" wirusa, miało wysoką gorączkę i nie mogło trenować.

 

– Stan zdrowia wydaje się być trochę lepszy niż w sobotę, ale do Jastrzębia nie pojechał drugi libero Dawid Pruszkowski, który w ostatnim momencie poczuł się zdecydowanie gorzej. Przed pierwszym meczem pięciu zawodników miało objawy chorobowe, po spotkaniu jeszcze dwóch zgłosiło wyższą temperaturę. Ja również przez dwa dni czułem się źle. Wczoraj mieliśmy jeden trening, ale nie wszyscy mogli w pełni ćwiczyć. Mam nadzieję, że dzisiaj uda się przeprowadzić normalne zajęcia w hali Jastrzębskiego Węgla – stwierdził trener Trefla Michał Winiarski.

 

Szkoleniowiec gdańskiej drużyny przekonuje, że w sezonie zasadniczym staraliby się o przełożenia meczu.

 

– Mamy play off i oczywiście nie jest to możliwe. Do Jastrzębia jedziemy z nastawieniem, żeby walczyć i dać z siebie wszystko. Sytuacja, z którą się mierzymy, nie jest komfortowa, ale Jastrzębie miało podobne problemy przed meczami z Grupą Azoty ZAKSA, kiedy również byli chorzy. Jesteśmy w takiej, a nie innej sytuacji i nie mamy na to wpływu. Możemy myśleć tylko o tym, że jutro wszystkie problemy należy zostawić z boku i zagrać jak najlepsze spotkanie, cały czas wierząc w awans do najlepszej czwórki – podsumował Winiarski.

 

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk w środę 20 kwietnia o godzinie 17.30 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie