WTA w Stambule: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette

Magda Linette przegrała z Julią Putincewą z Kazachstanu 6:7 (6-8), 4:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Stambule.

W światowym rankingu Linette plasuje się na 57. miejscu, a Putincewa na 51. Można więc było oczekiwać zaciętego meczu i taki rzeczywiście był.

W pierwszym secie Kazaszka błyskawicznie przejęła inicjatywę, po okresie dobrej gry prowadziła 4:1. Linette jednak zdołała odrobić stratę i potrzebny był tie-break. W nim obie zawodniczki miały problem ze zdobywaniem punktów przy swoim podaniu. Polka miała nawet piłkę setową, ale to Putincewa pierwsza zdołała poprawić serwis i ostatecznie wygrała partię.

Drugiego seta to Linette zaczęła od prowadzenie 2:0. Putincewa szybko jednak wyrównała i gra długo toczyła się gem za gem. W dziesiątym Polkę ponownie zawiódł serwis i rywalka po nieco ponad dwóch godzinach mogła się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

To było szóste spotkanie tych tenisistek i drugie zwycięstwo Putincewej.

W Stambule gra jeszcze jedna Polka Katarzyna Piter, ale tylko w deblu, w parze z Belgijką Kimberley Zimmermann. Mecz pierwszej rundy rozegrają jeszcze w środę.