Bez niespodzianki w Policach. Pewna wygrana Grupa Azoty Chemika

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police nie dały najmniejszych szans Budowlanym z Łodzi, pewnie zwyciężając 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Tauron Ligi Siatkarek. MVP spotkania została Martyna Łukasik.

W tej parze Grupa Azoty Chemik Police była zdecydowanym faworytem i właściwie od samego początku potwierdzała to na boisku. W pierwszej partii policzanki były praktycznie nie do zatrzymania. W ataku najbardziej było widać ich przewagę, wygrywały też wiele kontrataków. Siatkarki z Łodzi osiągnęły jedynie nieznaczną przewagę w przyjęciu zagrywki. Chemik miał jednak pełną kontrolę nad setem, zwyciężając do 16-stu. Pewnym atakiem premierowego seta zakończyła Agnieszka Kąkolewska.

W drugiej partii Ana Cleger chciała wziąć sprawy w swoje ręce i odwrócić losy rywalizacji poprzez punkty bezpośrednio z zagrywki. W efekcie Budowlane prowadziły 10:6. Potem dzięki skutecznej obronie i wyprowadzanych kontratakach jeszcze podwyższyły prowadzenie na 15:8. Kiedy na zagrywce pojawiła się jednak Kąkolewska zredukowała straty do trzech oczek. Gospodynie są jednak niezwykle klasową drużyną i w końcówce doprowadziły do remisu 18:18, by za chwilę prowadzić 21:19. Budowlane nie wykorzystały ogromnej szansy i ostatecznie przegrały partię 21:25. W decydujących momentach zadecydował szczelny blok Chemika.

Prowadząc 2:0 w meczu, siatkarki z Polic nie chciałby specjalnie przedłużać tego meczu. Od początku trzeciego seta uzyskały kilkupunktową przewagę, którą zamierzały kontrolować. Mimo ambitnej postawy i niwelowania fragmentami strat, Grot Budowlanym zabrakło umiejętności, aby powalczyć o choćby jednego seta. Najbardziej wyróżniającą się zawodniczką w barwach Chemika była Agnieszka Kąkolewska, ale tytuł zawodniczki meczu przypadł Martynie Łukasik.

Chemik Police prowadzi 1:0 i wydaje się być na najlepszej drodze do finału. Rewanż w Łodzi zaplanowano na najbliższy poniedziałek (25.04, godz. 17:30).

Pierwszy mecz półfinałowy: Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17).

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Marta Czyrniańska, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska - Maria Stenzel (libero) - Naiene de Almeida Rios, Aleksandra Lipska, Bojana Milenkovic, Marta Pol

Grot Budowlani Łódź: Justyna Kędziora, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Paulina Damaske, Anna Lewandowska, Ana Cleger - Justyna Łysiak (libero) - Daria Skomorowska

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Chemika.