Puchar Europy: Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na Gran Canarii i odpadli z turnieju

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Gran Canarią 60:87.

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Gran Canarią 60:87 (18:25, 9:17, 24:22, 9:23) w dniu urodzin legendarnego koszykarza klubu ze stolicy Dolnego Śląska Adama Wójcika. Tym samym, klub zakończył swój udział w rywalizacji na poziomie 1/8 finału Pucharu Europy. Na tym etapie o awansie do kolejnej rundy decydował jeden mecz.

O tym, kto zagra w kolejnej fazie Pucharu Europy decydował tylko jeden mecz rozgrywany na boisku zespołu, który w fazie grupowej był wyżej sklasyfikowany. Ekipa z Hiszpanii w grupie B była pierwsza, a Śląsk w gr. A zajął ósme miejsce. Wrocławianie byli zatem w bardzo trudnej sytuacji i właściwie każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana gospodarzy byłoby wielką niespodzianką.

Już pierwsze minuty pokazały, że o sensację będzie trudno, bo po niespełna trzech minutach miejscowi prowadzili 11:0. Złą serię przerwał Kerem Kanter, spotkanie się wyrównało, ale gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę.

Losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte w drugiej kwarcie. Po trafieniu Martinsa Meiersa było 31:20 i niewiele ponad siedem minut do końca tej części meczu. Kolejne punkty wrocławianie zdobyli po sześciu minutach, ale wówczas Gran Canaria prowadziła już 42:23.

Przez kolejne dwie kwarty gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili Śląskowi odrobić straty. Kiedy na początku czwartej odsłony wrocławianie doprowadzili do stanu 55:69 wystarczyło kilka minut i zrobiło się 58:80.

W hiszpańskim zespole wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Aleksander Balcerowski przebywał na boisku niewiele ponad 18 minut i zdobył cztery punkty, a A.J. Slaughter w 28 minut uzyskał 11.

Gran CanariaŚląsk Wrocław 87:60 (25:18, 17:9, 22:24, 23:9).

Punkty Śląska Wrocław: Kerem Kanter 16, Travis Trice 13, Jakub Karolak 9, Martin Meiers 6, Łukasz Kolenda 5, D’mitrik Trice 4, Kodi Justice 3, Szymon Tomczak 2, Jan Wójcik 2, Ivan Ramljak 0

Najwięcej punktów dla Gran Canaria: Nicolas Brussino 15, Andrew Albicy 11, A.J. Slaughter 11