Maiken Caspersen Falla zakończyła karierę

Zimowe
Maiken Caspersen Falla zakończyła karierę
fot. PAP
Maiken Caspersen Falla zakończyła karierę.

Była rywalka Justyny Kowalczyk, specjalizująca się w sprincie Norweżka Maiken Caspersen Falla zakończyła karierę. Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata powiedziała, że po 14 latach rywalizacji na najwyższym poziomie już nie ma siły fizycznej ani motywacji.

Chorążyna ekipy Norwegii podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie ostatnio wielokrotnie chorowała zmagając się z infekcjami dróg oddechowych.

 

- To była piękna bajka, lecz moje ciało, a zwłaszcza płuca, już nie jest takie jak przed kilkunastu laty kiedy na dobre rozpoczęła się moja kariera. Poza tym brakuje mi już motywacji - powiedziała 31-letnia Norweżka w czwartek dziennikowi „Verdens Gang”.

 

Przed miesiącem wygrała zawody Pucharu Świata w sprincie w Drammen.

 

- Dlatego jest to najlepszy czas na zakończenie tego etapu życia będąc jeszcze na szczycie. Czuję się dobrze z tą decyzją która zakiełkowała już przed rokiem - zaznaczyła.

 

Norweskie media przypomniały, że Falla była częścią generacji, która zmieniła kobiece biegi narciarskie wprowadzając je na szczyty oglądalności telewizyjnej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maiken C. Falla (@maikencfalla)

 

Falla była częścią grupy, w której skład wchodziły Marit Bjoergen, Therese Johaug, Heidi Weng, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg i Kristin Stormer Steira, nie wspominając zagranicznych rywalek w tym Amerykanki Kikkan Randall czy fantastycznej Polki Justyny Kowalczyk” - podkreślono.

 

Biegaczka powiedziała też, że sport posiada swoje ograniczenia zwłaszcza dotyczące wieku i wszyscy o tym wiedzą, ale później rozpoczyna się nowe życie. Teraz zamierza dokończyć studia ekonomiczne, z których pozostała jej tylko praca magisterska.

 

- Poza tym zamierzam poświęcić więcej czasu na moje hobby, którym są skoki spadochronowe - dodała.

 

Norweżka w swojej karierze zdobyła trzy medale olimpijskie, złoty, srebrny i brązowy oraz dziesięć medali mistrzostw świata w tym pięć złotych, srebrny i cztery brązowe.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie