Puchar Włoch: Juventus rywalem Interu w finale

Juventus awansował do finału Pucharu Włoch

W finale piłkarskiego Pucharu Włoch 11 maja zmierzą się Juventus Turyn i Inter Mediolan. W środę "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, wyeliminowała w półfinale Fiorentinę, a dzień wcześniej Inter Mediolan pokonał AC Milan.

Juventus wygrał w środę u siebie 2:0 po bramkach Federico Bernardeschiego (32.) i Brazylijczyka Danilo (90+4.). W pierwszym meczu we Florencji turyńczycy zwyciężyli 1:0.

W rewanżu w zespole Fiorentiny cały mecz rozegrał bramkarz Bartłomiej Drągowski, a Krzysztof Piątek wszedł na plac gry w 79. minucie.

We wtorek odbyło się rewanżowe spotkanie Interu z AC Milan. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu tym razem mistrz Włoch nie pozostawił lokalnemu rywalowi żadnych złudzeń, zwyciężając 3:0. Dwie bramki dla występującego w roli gospodarza Interu zdobył Argentyńczyk Lautaro Martinez - w czwartej i 40. minucie, a wynik ustalił w 82. Niemiec Robin Gosens

Juventus - Fiorentina 2:0 (1:0)

Bramki: Federico Bernardeschi 32, Danilo 90+4