Tauron Liga: Wielkie emocje w pierwszym półfinale! Developres bliżej finału

Anna Stencel

Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał w pierwszej odsłonie półfinałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź 3:2. Gospodynie z Rzeszowa przegrywały już 0:2, ale odwróciły losy spotkania i ostatecznie to one prowadzą w walce o finał Tauron Ligi.

Obydwa zespoły w fazie 1/4 finału pokonały swoje rywalki w dwóch meczach. ŁKS odprawił E.Leclerc Moya Radomkę Radom bez straty żadnego seta. Z kolei podopieczne Stephane'a Antigi dość niespodziewanie męczyły się z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. W Rzeszowie było 3:2, a w rewanżu padł wynik 3:1.

W sezonie 2021/2022 rzeszowianki ograły ŁKS już trzykrotnie. W rozgrywkach ligowych było 3:2 i 3:0, a w 1/8 Pucharu Polski 3:1. Początek spotkania półfinałowego też zwiastował triumf gospodyń, które prowadziły już w pierwszym secie 9:1. Fantastyczna pogoń łodzianek pozwoliła jednak na emocje w końcówce partii, która ostatecznie padła łupem ŁKS-u. Napędzone siatkarki z Łodzi poszły za ciosem w kolejnym secie i były o włos od zwycięstwa 3:0.

Gospodynie jednak w porę się obudziły i w połowie trzeciej odsłony zaczęły grać jak z nut. Efekt? Partia wygrana do 16 i pozytywna energia przed kolejnym setem, który również został łatwo wygrany przez Developres. Losy spotkania musiał więc rozstrzygnąć tie-break, który był niezwykle wyrównany. W końcówce dwa bloki z rzędu zaliczyły rzeszowianki, a cały mecz zakończyła atakiem ze skrzydła Jelena Blagojević.

Drugi mecz zostanie rozegrany w Łodzi 24 kwietnia (niedziela) o 20:30. Ewentualne trzecie spotkanie zespoły rozegrają 28 kwietnia w Rzeszowie.

Developres Bella Dolina Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (21:25, 17:25, 25:16, 25:16, 15:13)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Jelena Blagojevic, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Malwina Smarzek, Magdalena Jurczyk - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Izabella Rapacz, Ana Kalandadze, Julia Bińczycka, Bruna Honorio Marques, Dominika Witowska.

ŁKS Commercecon Łódź: Martyna Grajber, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Roberta Ratzke, Klaudia Alagierska, Veronica Jones-Perry - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer, Joanna Pacak, Julita Piasecka.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Developres Bella Dolina Rzeszów.