Wzrost siatkarzy reprezentacji Polski. Kto jest najwyższym zawodnikiem?

Siatkówka

Te centymetry odgrywają w siatkówce bardzo ważną rolę! Jaki jest wzrost poszczególnych siatkarzy reprezentacji Polski? Kto jest najwyższym, a kto najniższym zawodnikiem w obecnej kadrze? Zobacz w załączonej galerii zdjęć.

"Jaki wzrost powinien mieć siatkarz?" – to pytanie zadaje sobie wielu kibiców, a także młodych pasjonatów tej dyscypliny sportu. Siatkarze mają zwykle wzrost powyżej średniej, warto jednak zaznaczyć, że najwyżsi w drużynie są przeważnie środkowi, niewiele ustępują im atakujący, następnie są przyjmujący oraz rozgrywający. Najniżsi są często siatkarze grający na pozycji libero, choć ciężko ich nazwać "niskimi" – mają zwykle powyżej 180 centymetrów wzrostu. Średnia wzrostu zawodników reprezentacji Polski siatkarzy w sezonie 2022 to 197,4 cm.

 

Zobacz także: Po co w siatkówce libero?

 

Najwyższym siatkarzem w historii reprezentacji Polski jest Bartłomiej Lemański. Zawodnik grający na pozycji środkowego mierzy aż 217 centymetrów. Zadebiutował w drużynie narodowej w 2017 roku i wówczas "zdetronizował" innego środkowego – Marcina Nowaka (215 cm), który grał w kadrze w latach 1994–2003. Lemański w ostatnim czasie nie występował jednak w reprezentacji, nie znalazł się też w szerokiej kadrze powołanej przez nowego selekcjonera Nikolę Grbicia.

 

Kto w obecnym sezonie jest najwyższym siatkarzem reprezentacji Polski? Jaki jest wzrost polskich siatkarzy, którzy znaleźli się w szerokim składzie drużyny narodowej?

 

Siatkarze reprezentacji Polski 2022 od najniższego do najwyższego w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie