Fortuna 1 Liga: Podział punktów w Tychach

GKS Tychy "tylko" zremisował u siebie z GKS-em Katowice.

W niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa GKS-u Tychy zremisowała u siebie z GKS-em Katowice 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Faworytami tego meczu byli gospodarze, którzy walczą o awans do strefy barażowej pozwalającej marzyć o grze w PKO BP Ekstraklasie. Tyszanie jednak nie wygrali ligowego starcia od 11 marca i liczyli, że po pięciu spotkaniach przerwy, uda im się wrócić na zwycięską ścieżkę.

Katowiczanie z kolei przerwani niedawno passę pięciu meczów bez wygranej, pokonując na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska tym samym uczyniła milowy krok w stronę utrzymania się w Fortuna 1 Lidze, aczkolwiek wciąż nie może być pewna ligowego bytu.

To właśnie GKS Katowice bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, ponieważ już w 11. minucie bramkę zdobył Marko Roginić po asyście Filipa Szymczaka.

I gdy wydawało się, że przyjezdni zejdą do szatni z minimalnym prowadzeniem, to w 39. minucie do wyrównania doprowadził Maciej Mańka, któremu asystował Wiktor Żytek.

W drugiej połowie kibice nie doczekali się żadnych trafień, co oznaczało podział punktów w derbach GKS-u. Wydaje się, że taki rezultat znacznie bardziej zadowala gości niż chcących walczyć o baraże gospodarzy, u których kolejny raz brakowało skuteczności pod bramką rywala.

GKS Tychy - GKS Katowice 1:1 (1:1)

Bramki: Mańka 39 - Roginić 11