Tauron Liga: Złoty set rozstrzygnął rywalizację o piąte miejsce

Legionovia piątą drużyną Tauron Ligi.

W rewanżowym meczu o 5. miejsce w Tauron Lidze IŁ Capital Legionovia Legionowo przegrała z E. Leclerc Moya Radomką Radom 0:3. W pierwszym spotkaniu 3:2 wygrała ekipa z Legionowa, w tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił złoty set. Wygrała go Legionovia (15:12) i to ona zajęła piątą pozycję w końcowej klasyfikacji.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) rewanżowego spotkania otrzymała Katarzyna Zaroślińska-Król. Pierwszy mecz wygrała Legionovia 3:2. Legionovia zajęła piąte, a Radomka – szóste miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - E. Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (22:25, 25:27, 29:31); złoty set 15:12.

Legionovia: Yaprak Erkek, Alicja Grabka, Aleksandra Gryka, Olivia Różański, Gyselle Silva Franco, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Diana Dąbrowska, Sonia Stefanik, Daria Szczyrba. Trener: Alessandro Chiappini.
Radomka: Freya Aelbrecht, Alexandra Lazic, Kornelia Moskwa, Natalia Murek, Aleksandra Szczepańska, Katarzyna Zaroślińska-Król – Agnieszka Adamek (libero) oraz Renata Biała, Kamila Kobus, Aleksandra Wójcik. Trener: Błażej Krzyształowicz.