Polak będzie pracował z siatkarską reprezentacją Iranu

Siatkówka
Polak będzie pracował z siatkarską reprezentacją Iranu
fot. Cyfrasport
Wojciech Janas pracował przed laty w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski.

W sztabie szkoleniowym reprezentacji Iranu siatkarzy na nadchodzący sezon znalazł się Wojciech Janas. Polak będzie pełnił rolę trenera przygotowania fizycznego.

Selekcjonerem reprezentacji Iranu jest obecnie Behrouz Ataei, który po igrzyskach w Tokio, w sierpniu 2021 roku zastąpił na tym stanowisku Władimira Alekno. Krótko po objęciu sterów kadry, zdobył z drużyną złoty medal mistrzostw Azji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vital Heynen trenerem reprezentacji Iranu? "Zabiorę ze sobą Michała Kubiaka"

 

W kwietniu Ataei ogłosił, że w sztabie szkoleniowym irańskiej reprezentacji będzie dwóch zagranicznych trenerów. Pierwszy z nich to Tomaso Totolo, który będzie pełnił rolę asystenta. Włoch współpracował wcześniej z trenerem Alekno; prowadził też przed laty drużyny PlusLigi – Jastrzębski Węgiel (2007) i Indykpol AZS Olsztyn (2011–12).

 

Drugim zagranicznym współpracownikiem selekcjonera irańskiej kadry będzie Wojciech Janas. Będzie on pełnił rolę trenera przygotowania fizycznego. Polak pojawił się już w Teheranie i rozpoczął pracę.

 

 

Janas przez wiele lat współpracował z selekcjonerami reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy. Był m.in. w sztabie Stephane Antigi podczas mistrzostw świata 2014, na których biało-czerwoni wywalczyli złoty medal. Był też trenerem przygotowania fizycznego w PGE Skrze Bełchatów, w czasach, gdy ten kub wywalczył dwa medale PlusLigi: srebrny (2017) i złoty (2018), a także Superpuchar Polski. Później pracował z Krzysztofem Stelmachem w Stali Nysa.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie