Poznaliśmy nowego mistrza Polski młodzików. Złoto dla siatkarzy UKS Koral Wrocław

W Bartoszycach rozegrano mistrzostwa Polski młodzików. Złoty medal wywalczyli siatkarze UKS Koral Wrocław, którzy w finale ograli ekipę MKS Bzura Ozorków. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się AT Jastrzębski Węgiel i MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Finałowe starcie dostarczyło sporo emocji. Pierwszą, zaciętą partię siatkarze z Ozorkowa wygrali 29:27, w drugiej lepsza była ekipa UKS Koral (22:25), która zwyciężyła również w decydującym secie (9:15).

Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która w meczu o trzecie miejsce pokonała ZAKSĘ po dwóch wyrównanych setach (25:22, 25:23).

Po turnieju przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem (MVP) został wybrany przyjmujący zwycięskiej drużyny – Kamil Łapszyński (rocznik 2007, wzrost 194 cm). W pięciu rozegranych meczach wywalczył 56 punktów.

Decydujące mecze:

mecz o 3. miejsce: AT Jastrzębski Węgiel - MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:22, 25:23)
FINAŁ: MKS Bzura Ozorków – UKS Koral Wrocław 1:2 (29:27, 22:25, 9:15).